7 מאי 2014
קטגוריה: בניית אתרים
7 מאי 2014,
 0
Share Button

כמעט ולא קיים אתר אינטרנט היום שלא משתמש בתמונות, בין אם מדובר בתמונות של הצוות, תמונות של פעילות העסק, תמונות של מוצרים הנמכרים באתר וכו'.
שימוש בתמונות באתר שלכם משפר מאוד את נראות האתר וחווית המשתמש.

הרבה מבעלי האתרים מפספסים כלל חשוב שעוזר בקידום האתר שלהם ולא מבצעים אופטימיזציה לתמונות.

אופטימיזציה לתמונות היא למעשה פעולה שבה אנו מתאימים את תוכן התמונה עבור ביטויים שאנו רוצים לקדם באתר שלנו ובכך מסייעים למנועי חיפוש להגיע ולהבין טוב יותר את התוכן באתר שלנו.

כיצד מבצעים אופטימיזציה לתמונות:

הכלל הראשוני והבסיסי ביותר הוא להשתמש ב-ALT tag לתמונות. ה-ALT הוא למעשה טקסט חלופי אשר מטרתו לתאר את המוצג בתמונה בצורה הטובה ביותר.
תג האלט נראה לעין כאשר התמונה אינה מוצגת בדפדפן או למשל לאנשים המשתמשים בתוכנה מיוחדת לקריאה של הדפדפן שבה מוצג עבורם תג ה-ALT ולכן פעולה זאת חשובה גם עבור נגישות האתר. אל תשאירו את ה-ALT ריק!

לדוגמה:
אם העלתי תמונה של עציץ לאתר שלי בטקסט החלופי ( ALT ) אני אכתוב "עציץ רקפת אדומה" וכך גם גוגל וגם הגולש באתר שאינו רואה את התמונה יוכל להבין מה היא מציגה.
מומלץ להשתמש במילות מפתח אך לא להציף!

כיצד להוסיף את תגית ה-ALT באתר וורדפרס שלכם:

באתר וורדפרס תגית האלט היא פשוטה וקלה לעדכון. כאשר אתם מעלים קובץ באמצעות כפתור "הוספת מדיה" מצד שמאל יופיע השדה של הטקסט החלופי- ה ALT.
על מנת לערוך תמונה קיימת עליכם להיכנס לתיקיית המדיה וללחוץ "עריכה" על התמונה שאותה תרצו לעדכן. גללו מעט מטה ויופיע שדה של הטקסט החלופי.
הנה צילום מסך המדגים הוספת תגית ALT כאשר מוסיפים מדיה בעמוד או פוסט ( מסומן בעיגול אדום ):

alt_tag

איך מוספים ALT לתמונה במערכת וורדפרס

אתם מוזמנים לצפות בווידאו הבא המדגים שימוש נכון בתגית ה-ALT.

משקל קובץ התמונה

כאשר אנחנו משתמשים בתמונה "כבדה", אנחנו למעשה גורמים לאתר לעלות לאט יותר ובכך להזיק לחווית המשתמש ונטישה גבוהה יותר מהאתר.
מומלץ להשתמש במשקל קובץ תמונה של עד 100KB , ניתן להקטין את משקל התמונה ע"י שימוש בתוכנת פוטושופ למשל ובכך לא לפגום באיכות של התמונה.

שם הקובץ של התמונה

שם נכון לקובץ התמונה שלכם עוזר לגוגל להבין יותר מה מוצג באתר- כאשר גוגל סורק את האתר שלנו, הוא סורק גם את שמות הקבצים ומעלה את הסיכויים שלנו להופיע בחיפוש התמונות בגוגל.
לכן, שייכו שם מתאים ורלוונטי לתמונות שלכם, כך זה יקל על מנועי החיפוש להבין את התוכן באתר שלכם ויסייע בקידומו.

כיתוב ( Caption ) לתמונה

כיתוב המופיע מתחת לתמונה הוא למעשה שורה קצרה המתארת את התמונה. כאשר נשתמש בכיתוב נעזור לגולש להתמצא יותר בתוכן שלנו וגם נספק מידע נוסף על התמונה לגוגל.

איך מוסיפים כיתוב לתמונות באתר וורדפרס שלכם

גשו אל הקובץ שאותו אתם רוצים לערוך או לחצו על כפתור "הוספת מדיה". בשדה כיתוב, הוסיפו את הכיתוב שאתם רוצים שיופיע מתחת לתמונה.
ניתן לראות בתמונה את שדה הכיתוב ( מסומן בעיגול):

חלון הוספת המדיה עם סימון שדה הכיתוב

כאן הכיתוב שלי לתמונה

עכשיו תורכם! ספרו לנו בתגובות האם אתם מבצעים אופטימיזציה לתמונות באתר שלכם?

Share Button

Comments are closed.