31 אוגוסט 2013
קטגוריה: בניית אתרים
31 אוגוסט 2013,
 0
Share Button
החלטתם לבנות אתר? לפני שתלכו לאיבוד ברשת, "אתר לעסק" קיבצה עבורכם כמה דברים מאוד חשובים שיש לבדוק עם החברה שאיתה אתם רוצים לבנות את האתר.

אפיינו את האתר שלכם:

בטרם אתם פונים לקבלת הצעות מחיר לבניית אתר , חשבו בעצמכם מה חשוב לכם שיהיה לכם באתר שלכם. האם חשוב לכם שהאתר יהיה רספוניסיבי? האם חשוב לכם לעדכן את תוכן האתר בעצמכם? האם האתר דורש הרשמה? האם אתם רוצים לנהל ניוזלטר חודשי? או אולי פורום באתר?
על מנת למנוע אי הבנות ותשלום על תוספות, כתבו לכם רשימה של כל המאפיינים באתר שלכם.

דומיין ואחסון אתר:

דומיין: במידה ואין ברשותכם דומיין ( שם מתחם ) לאתר שלכם, עליכם לרכוש אחד. עלות דומיין נעה בין 75 ש"ח ל85 ש"ח לשנה. במידה וחברת בניית האתרים שאליה פניתם מציעה לרכוש עבורכם את הדומיין, רצוי שתעשו זאת בעצמכם. אם בכל זאת החלטתם לקבל את ההצעה וודאו כי שם הדומיין הוא על שמכם בלבד ולא על שם חברת בניית האתרים. מדוע? דמיינו לכם מצב שאחרי שנתיים החלטתם לבנות את האתר בחברה אחרת. במידה ושם הדומיין לא על שמכם לא תוכלו להעבירו ולבצע עדכון DNS. ראו דוגמה לכך כאן.

אחסון האתר: במידה ובחרתם לאחסן את האתר בשרת של החברה שבונה עבורכם את האתר, בדקו האם יש לכם גישה אל קבצי האתר ולמסד הנתונים שלכם. בנוסף, בדקו את גודל האחסון שלכם והאם זה כולל תיבות מייל ואם כן באיזה גודל?

עדכון התוכן ושליטה באתר

האם אתם מקבלים שליטה לניהול האתר? גם אם אין בכוונתם לעדכן את האתר, וודאו כי יש לכם גישה מלאה לניהול התוכן באתר. רצוי לבדוק גם על איזו מערכת נבנה האתר ואם עדכון התוכן יכול להתבצע בקלות או שדורש תוספת תשלום או הבנה בתכנות.

תמיכה והדרכה גם לאחר בניית האתר

בדקו האם בונה האתרים מדריך אתכם כיצד להתנהל באתר: כיצד להזין תוכן, כיצד להעלות תמונות, כיצד לשייך לתפריט. מאפיין חשוב נוסף הוא, שגם לאחר בניית האתר בונה האתרים יהיה זמין עבורכם לשאלות או ליווי ותמיכה בתחזוק השוטף שלכם של האתר.

אחריות אתר

בדקו האם בונה האתרים מעניק לכם אחריות על תקלות באתר ולאיזה תקופה. רוב בוני האתרים נותנים אחריות לתקופה מסויימת ולתקלות אשר לא נגרמו מצד גורם שלישי ( מתכנת אחר מטעמם למשל שעבד על האתר) .

הסכם לבניית אתר

אל תוותרו על הסכם לבניית האתר שבו מופיע בדיוק מה בניית האתר כוללת: איפיון האתר- עיצוב האתר, האם הוא יכלול הזנת תוכן, קישורים למדיה חברתית,הדרכה, זמינות גם לאחר הבנייה וכמובן לוח זמנים ותשלום.

אספו הצעות מחיר

אל תתפתו מהצעה ראשונית שאתם מקבלים. אספו 4-5 הצעות והשוו ביניהם. אמנם המחיר הוא משמעותי אך איכות העבודה חשובה עוד יותר. לא תרצו לחזור ולשלם על תוספות/שינויים או בנייה חדשה של האתר בחברה אחרת.

בקשו תיק עבודות ולקוחות ממליצים

מקובל ואף רצוי לבקש מבונה האתרים לראות תיק עבודות לדוגמה. אם אתם ממש רוצים להיות בטוחים, אתם תמיד יכולים לפנות אל לקוחותיו של בונה האתרים ולשאול אותם על תהליך הקמת האתר, העבודה מול בונה האתרים וכו'.

יש לכם שאלות בנושא? כתבו לנו בתגובות ונשמח להשיב!

Share Button

Comments are closed.